You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

FAQ

W naszej firmie nie można wykonać niklowania aluminium, gdyż proces technologiczny w tym przypadku wymaga odmiennej obróbki przygotowania powierzchni przed niklowaniem niż jest stosowana w naszym procesie niklowania. Jednocześnie informujemy, że proces niklowania aluminium jest nam znany i w przypadku dużego zainteresowania klientów tym tematem jesteśmy gotowi na wdrożenie odpowiedniej technologii.

Obecnie, z powodu wymagań przemysłu by nie stosować przy pasywowaniu powłok cynkowych i cynkowo stopowych związków chromu sześciowartościowego, zakupiliśmy technologie stosujące tylko związki chromu trójwartościowego. Stosowanie chromianowania z użyciem tylko związków trójwartościowych chromu i zapewnienia ochrony antykorozyjnej powłok takiej samej jak przy stosowaniu związków chromu sześciowartościowego wymaga stosowania droższych komponentów i stosowania dodatkowego uszczelniania powłoki, co powoduje dodatkowy koszt.

Prawdopodobnie tak ale musimy znać numer normy, w której występuje taka symbolika powłok. Różne normy w różny sposób oznaczają grubość i rodzaj nałożonych powłok ich stopień gładkości (połysku) i w przypadku powłok pasywowanych kolor i odporność korozyjną pasywacji na mgłę solną. Normy podają również, czy wolno jest stosować chrom sześciowartościowy do wytworzenia warstwy pasywacji i czy ten chrom może być obecny w tej warstwie. Tak więc po stronie zamawiającego jest określenie z jaką normą i o jakim symbolu chce wykonać powłokę na swoim detalu.

Nie lakierujemy detali mosiądzowanych na połysk. Jedynie w celu zabezpieczenia na krótki czas mosiądzu przed plamkami utleniania pasywujemy powłoki w chromianowaniu. Proponujemy odbiorcom naszych usług stosowanie żywicowania technologią anodoforezy jako alternatywy dla mosiądzowania z połyskiem. Technologia ta stosowana w firmie GALWAH gwarantuje stałą barwę powłoki bez względu na warunki jej użytkowania i nie wymaga już żadnego zabezpieczenia przed utlenieniem.