You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

O nas

GALWAH jest wiodącym dostawcą powłok galwanicznych w Polsce.

Od 1974 roku dostarczamy powłoki galwaniczne. Stale wprowadzamy innowacje, ponieważ najwyższa jakość jest tym, czego potrzebują nasi klienci. Nasze zaangażowanie w dążeniu do doskonałości pomogło nam stać się uznanym i zaufanym dostawcą usług galwanicznych.

Andrzej i Aleksandra Kulej
Wspólnicy

Możliwości produkcyjne

Wolumen oferowanych usług galwanicznych obejmuje następujące powłoki:

 1. Cynk - Nikiel
 2. Żelazo - Cynk
 3. Cynk
 4. Miedź
 5. Nikiel
 6. Mosiądz
 7. Srebro
 8. Cyna

Zakład ma łączną powierzchnię ok. 6000 m2, na których znajdują się budynki produkcyjne, magazynowe, biurowe i oczyszczalnia ścieków poprodukcyjnych.

Zasoby techniczne

 1. 5 automatycznych linii galwanicznych
 2. 5 półautomatycznych linii galwanicznych
 3. Urządzenia do przygotowania powierzchni obróbką strumieniową w luźnych ścierniwach (śrutownice)
 4. Dział Utrzymania Ruchu wyposażony w niezbędne maszyny i urządzenia zabezpieczające ciągłość produkcji oraz mający możliwość wykonania oprzyrządowania do produkcji
 5. Oczyszczalnia ścieków poprodukcyjnych
 6. Własne urządzenia zasilania, na wypadek przerw w dostawie prądu
 7. Wysoko specjalistyczne urządzenia pomiarowe i laboratoryjne
 8. Samochody dostawcze od 1t do 8t ładowności oraz wózki widłowe

Kto jest kim?

Historia

Nasza firma została założona blisko 50 lat temu z celem tworzenia powłok galwanicznych o wysokiej jakości. I tak pozostało do dziś.

Powstanie firmy

Henryk Kulej zakłada "Warsztat Galwanizacyjny" i rozpoczyna działalność w zakresie wykonywania powłok galwanicznych takich jak: miedziowanie, mosiądzowanie, chromowanie, niklowanie.

Szybki rozwój

Henryk Kulej i syn Andrzej Kulej rozpoczynają wspólną działalność pod nazwą "Zakład Powłok Galwanicznych GALWAH". Następuje szybki rozwój Firmy pod względem możliwości produkcyjnych (wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych, uruchomienie półautomatycznej linii bębnowej do cynkowania, modernizacja i przebudowa budynków produkcyjnych).

Modernizacja oczyszczalni ścieków

Modernizacja oczyszczalni ścieków pogalwanicznych.

Uruchomienie półautomatycznej linii powłok różnych

Uruchomienie półautomatycznej linii powłok różnych tj. nikiel, miedź, mosiądz.

Uruchomienie kolejnych linii

Uruchomienie półautomatycznej linii do żywicowania, rozbudowa budynków produkcyjnych, magazynowych, biurowych i oczyszczalni. Uruchomienie automatycznej linii zawieszkowo-bębnowej do cynkowania.

Automatyzacja oczyszczalni ścieków poprodukcyjnych i otwarcie nowych linii

Zautomatyzowanie istniejącej oczyszczalni ścieków poprodukcyjnych. Uruchomienie półautomatycznej linii do przygotowania powierzchni. Uruchomienie automatycznej linii bębnowo-zawieszkowej do cynkowania.

Nowi wspólnicy i otrzymanie certyfikatu WEC za osiągnięcia w minimalizacji odpadów

Do spółki przystępują: Kulej Helena i Kulej Aleksandra. GALWAH otrzymuje Certyfikat osiągnięć w minimalizacji odpadów wydany przez Światowe Centrum Ochrony Środowiska"WEC" WORLD ENVIRONMENT CENTER we współpracy z United States Agency for International Development.

Nowa linia

Uruchomienie automatycznej linii bębnowej do niklowania, miedziowania mosiądzowania i cynowania.

Kontrola jakości

Utworzenie samodzielnego Działu Kontroli Jakości i wyposażenie go w nowoczesny sprzęt pomiarowy.

Przekształcenie spółki oraz otrzymanie certyfikatu ISO 9002:1994

GALWAH przekształca się na mocy wpisu do KRS nr 0000005819 Sądu Rejonowego w Katowicach w Spółkę Jawną i przyjmuje nazwę "Zakład Powłok Galwanicznych GALWAH" Kulej i Wspólnicy Spółka Jawna. Uzyskanie CERTYFIKATU ISO 9002 : 1994 wydanego przez RWTÜV Anlagentechnik GmbH.

ISO/TS 16949:2002 i nowe linie

Uruchomienie automatycznej linii zawieszkowej do powłok stopowych typu żelazo-cynk i cynk-nikiel. Uzyskanie CERTYFIKATU ZATWIERDZENIA PROCESU przez VOLVO 3P - POWERTRAIN. Rozpoczęcie prac związanych z wdrożeniem CERTYFIKATU PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO wg ISO/TS 16949:2002.

ISO 9001:2000

Uzyskanie CERTYFIKATU ISO 9001:2000 wydanego przez RWTÜV Anlagentechnik GmbH.

Nowa linia, modernizacja laboratorium i uzyskanie certyfikatu ISO 14001

Jubileusz 30-lecia firmy. Uruchomienie nowej linii galwanicznej do alkaicznych powłok stopowych cynk-nikiel z pasywacją czarną i transparentną bez chromu Cr+6. Certyfikacja Systemu Zarządzania Środowiskowego wg ISO 14001 przez TÜV CERT. Modernizacja Laboratorium. Udział w Seminarium Galwanotechnicznym pt. POKRYCIA DEKORACYJNE MIEDŹ-NIKIEL-CHROM zorganizowanym w dniach 10.05.04-11.05.04 przez ENTHONE - jedną z wiodących na świecie specjalistycznych firm galwanotechnicznych.

Polsko Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa

Rozwój współpracy gospodarczej pomiędzy GALWAH, a niemieckimi podmiotami gospodarczymi i stowarzyszeniami naukowo-badawczymi zaowocował przystąpieniem do Polsko Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej (AHK) w sierpniu 2005 roku.

ISO/TS 16949:2002

Certyfikacja Systemu Zarządzania Jakością wg ISO/TS 16949:2002 w zakresie: Elektrochemiczne nakładanie powłok ochronnych na wyrobach metalowych dla motoryzacji.

Nagroda "Gazele biznesu" za 2006

Z.P.G. "GALWAH" dołączył do grona prestiżowych "Gazel Biznesu" - najdynamiczniej rozwijających się firm roku 2006. W związku z tym wydarzeniem, 13 grudnia 2006 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostały oficjalnie wręczone wyróżnienia przedsiębiorstwom z woj. śląskiego. W rankingu wzięło udział ok. 20.000 firm z całej Polski, z których wymagane kryteria spełniły 3404 firmy. Weryfikacją danych finansowych firm biorących udział w rankingu zajęła się jak w latach poprzednich firma wyspecjalizowana w gromadzeniu i przetwarzaniu informacji o podmiotach gospodarczych Coface Poland, współpracująca ściśle z redakcją "Pulsu Biznesu". Oprócz nagradzania dynamiki rozwoju finansowego, godnym podkreślenia faktem jest również nadrzędny cel przyświecający rankingowi Gazeli Biznesu a mianowicie promowanie firm uczciwych, wiarygodnych i ujawniających informacje na temat swoich wyników. GALWAH spełniając te wszystkie kryteria zyskał dla swoich klientów i partnerów handlowych potwierdzenie wiarygodności i rzetelności w kontaktach biznesowych.

Nagroda "Gazele biznesu" za 2007

Z.P.G. "GALWAH" po raz kolejny znalazł się w prestiżowym gronie "Gazel Biznesu" - najdynamiczniej rozwijających się firm roku 2007. W związku z tym wydarzeniem, 12 grudnia 2007 roku w Teatrze Śląski w Katowicach odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostały oficjalnie wręczone wyróżnienia przedsiębiorstwom z woj. śląskiego. W rankingu wzięło udział ok. 20.000 firm z całej Polski, z których wymagane kryteria spełniły 3795 firmy. Weryfikacją danych finansowych firm biorących udział w rankingu zajęła się jak w latach poprzednich firma wyspecjalizowana w gromadzeniu i przetwarzaniu informacji o podmiotach gospodarczych Coface Poland, współpracująca ściśle z redakcją "Pulsu Biznesu". Oprócz nagradzania dynamiki rozwoju finansowego, godnym podkreślenia faktem jest również nadrzędny cel przyświecający rankingowi Gazeli Biznesu a mianowicie promowanie firm uczciwych, wiarygodnych i ujawniających informacje na temat swoich wyników. GALWAH spełniając te wszystkie kryteria zyskał dla swoich klientów i partnerów handlowych potwierdzenie wiarygodności i rzetelności w kontaktach biznesowych .

Nagroda "Gazele biznesu" za 2008

Z.P.G. "GALWAH" po raz trzeci znalazł się w prestiżowym gronie "Gazel Biznesu" - najdynamiczniej rozwijających się firm roku 2008. W związku z tym wydarzeniem, w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostały oficjalnie wręczone wyróżnienia przedsiębiorstwom z woj. śląskiego. W rankingu wzięło udział ok. 20.000 firm z całej Polski, z których wymagane kryteria spełniły 4102 firmy. Weryfikacją danych finansowych firm biorących udział w rankingu zajęła się jak w latach poprzednich firma wyspecjalizowana w gromadzeniu i przetwarzaniu informacji o podmiotach gospodarczych Coface Poland, współpracująca ściśle z redakcją "Pulsu Biznesu". Oprócz nagradzania dynamiki rozwoju finansowego, godnym podkreślenia faktem jest również nadrzędny cel przyświecający rankingowi Gazeli Biznesu a mianowicie promowanie firm uczciwych, wiarygodnych i ujawniających informacje na temat swoich wyników. GALWAH spełniając te wszystkie kryteria zyskał dla swoich klientów i partnerów handlowych potwierdzenie wiarygodności i rzetelności w kontaktach biznesowych.

Przekształcenie spółki

Utworzenie GALWAH Sp. z o.o. Sp. Komandytowej wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców KRS 0000530949

Nowa linia producyjna

Uruchomienie automatycznej linii bębnowej cynk-nikiel

IATF 16949:2016

Uzystanie certyfikatu IATF 16949:2016 wydanego przez TUV NORD

45 lat Galwah!

W 2019 świętowliśmy 45 lat istnienia naszej firmy!